مسابقات بین‌المللی قرآن مؤثر‌ترین دیپلماسی جهان اسلام است

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ویژه‌نامه مسابقات بین‌المللی قرآن خبرگزاری فارس؛ با اشاره به نقش قرآن در پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: همه ما باید براساس آن رسالتی که انقلاب اسلامی و نظام بر عهده ما گذاشته است برای رسیدن به اهداف بلند نظام اسلامی تلاش خود را افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: در عین حال که خطای دشمن را می‌بینیم باید برای خودمان برنامه‌ریزی کنیم که به تعالی برسیم، چرا که انقلاب ما انقلاب قرآنی است بنابراین برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم می‌تواند علاوه برتأثیرگذاری در فرهنگ کشور به‌ نوعی در دیپلماسی بین‌المللی نیز تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این برگزاری مسابقات قرآنی می‌تواند بر روی رفتار و عملکردها،کنش‌ها و واکنش‌ها اثرگذار باشد، به همین خاطر ما به‌عنوان نماینده ملت در مجلس از برگزاری مسابقات قرآنی و به‌خصوص سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن حمایت می‌کنیم.

احمدی لاشکی با اشاره به‌ضرورت تقویت و حمایت از فعالیت‌های قرآنی از سوی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مسلماً برگزاری مسابقات قرآنی احتیاج به حمایت مادی و معنوی دارد و در این زمینه مجلس آمادگی کامل دارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از نوآوری‌ها در زمینه برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تصریح کرد: امیدوارم با لطف خدای بزرگ در اجرای احکام الهی درست قدم برداریم و بتوانیم موجبات تعالی هرچه بیشتر این فرهنگ را فراهم کنیم.

نماینده مردم چالوس و نوشهر با اعلام آمادگی خود برای تبلیغ و گسترش فرهنگ قرآنی تأکید کرد: به‌عنوان یک نماینده مجلس در حوزه انتخابیه خود تلاش خواهم کرد که اهداف برگزاری مسابقات را برای مردم تبیین کنم و درصورتی‌که در تهران باشم امیدوارم افتخار حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نصیبم شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت قوه مقننه از برگزاری سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی مجلس به‌عنوان کمیسیون اصلی عهده‌دار ارائه طرح‌های قرآنی است و درصورتی‌که این طرح‌ها صحن علنی ارائه شود به‌ طور قطع و یقین به آن‌ها رأی مثبت خواهیم داد و نمایندگان مجلس حامی آن‌ها خواهند بود چراکه همه آن‌ها به‌نوعی قرآنی هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *