آغاز پخش مستند مسابقه «کوچ» در شبکه مستند

به گزارش خبرگزاری فارس، مستند مسابقه «کوچ» به کارگردانی فرزاد زمانی و اجرای رحمن تقی پور و فروزنده یوسفی  در سیمای جهان‌بین تولیدشده و  روزهای زوج ساعت ۱۹ پخش و روزهای فرد ساعت ۱۵ از شبکه مستند بازپخش می‌شود.

این مجموعه به بهانه مسابقه، بینندگانش را بافرهنگ فولکلور، آداب‌ورسوم عشایر چهارمحال و بختیاری آشنا می‌کند.

 در این مستند مسابقه ۲۶ قسمتی جذاب دو خانواده در بخش‌های مختلف از «کوچ» نمادین تا «اتراق» و بنا کردن چادرها با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 رنگ رزی خامه، چهارگرد، پره ریسی، قالی‌بافی، خشت چینی (چیدن خشت‌های گلی و بالا آوردن دیوار)، روشن کردن چراغ‌های توری، پی‌سوز، کاربیت، مرکبی و لامپا، نان پختن، مشک زدن و کره گرفتن، شاهنامه‌خوانی و لالایی، مجسمه‌سازی، کشاورزی شامل درو و آسیاب کردن گندم، علف چیدن، بار کردن علوفه و علف دادن به چهارپایان، کاشت نهال و بیل زدن، سؤال و پیدا کردن توشه، جمع‌کردن اسباب و وسایل، عبور از دره به‌وسیله جره، بازی محلی ، مشک و رد شدن از رودخانه (گروه‌ها باید با باد کردن مشک و ساختن کلک، بار و بنه و یک گوسفند را با حفظ شرایط ایمنی از رودخانه عبور دهند) و الاغ سواری از بخش‌های مختلف این مسابقه هستند.

«کوچ» که از امشب روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت در سیمای جهان‌بین تولیدشده و بینندگانش را به تماشای رقابت دیدنی و سبک زندگی منحصربه‌فرد عشایر ایران می‌برد.  

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *