اصغر فرهادی رییس داوران جشنواره سارایوو شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شین‌هووا، اصغر فرهادی کارگردان ایرانی به عنوان رئیس هیات داوران جشنواره فیلم «سارایوو» اعلام شد. 

برگزارکنندگان جشنواره سارایوو درباره انتخاب فرهادی در رسانه‌ها اینچنین اعلام کردند: مفتخریم تا اعلام کنیم که اصغر فرهادی کارگردان و نویسنده ایرانی را -که دو بار برنده جایزه اسکار شده و یکی از توانمندترین فیلمسازان معاصر دنیاست -به عنوان رئیس هیات داوران بیست و چهارمین جشنواره فیلم «سارایوو» اعلام کنیم.

همچنین آخرین ساخته فرهادی در این جشنواره به نمایش در می‌‌آید. «همه می‌دانند»  که فیلم افتتاحیه جشنواره کن بود، توفیقی کسب نکرد و امتیاز بسیار پایینی از سوی منتقدان گرفت.

به گزارش فارس، جشنواره فیلم سارایوو که از سال ۱۹۹۵ شروع به‌ کار کرده و بیست و چهارمین دوره آن از دهم تا هفدهم آگوست سال جاری در بوسنی و هرزه‌گوین برگزار می‌شود.

این جشنواره در سال ۱۳۹۴ فیلم ضد ایرانی «دختری تنها در شب به خانه می‌رود» را نمایش داد. 

جشنواره سارایوو در کنار جشنواره‌ای همچون برلین، یکی از طرفداران پر و پا قرص جعفر پناهی و فیلم‌هایش نیز بوده است. آنچنان‌که هفدهمین دوره جشنواره با نمایش فیلم «بادکنک سفید» ساخته پناهی کار خود را آغاز کرد و در اختتامیه هم جایزه افتخاری این جشنواره به جعفر پناهی اهدا شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *