بررسی بایدها و نبایدهای آواز امروز در «آیین آواز» بیست‌ویکم

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، بیست و یکمین نشست تخصصی آموزشی آواز از ساعت ۱۸ سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت با آوازخوانی تعدادی از خوانندگان پیشکسوت و جوان و همچنین ارائه یک مبحث فنی و تخصصی و رونمایی از یک کتاب آوازی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. حسن گلپایگانی، نوین خوش‌نوا، علی انصاری، مهدی ستایش‌مهر و مسیح سام‌خانیان خوانندگان این نشست هستند. علیرضا معینی مجری باسابقۀ رادیو و تلویزیون هم اجرای کلی برنامه را همچون ماه‌های پیشین بر عهده دارد.

ضمن اینکه حسن گلپایگانی به عنوان استاد میهمان (مدعو) ویژۀ نشست در مبحث فنی و تخصصی نشست رودرروی علی شیرازی کارشناس مجری می‌نشیند تا درباره «یک آواز امروزی چگونه باید باشد» به هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ مشغول شوند.

در بخش دیگری از برنامه نیز از کتاب «ردیف موسیقی آوازی ایران» با حجت عبدی حضور نویسنده به همراه حسن گلپایگانی مدرس قدیمی آواز و همچنین چند تن از پیشکسوتان هنر آواز ایرانی رونمایی و جشن امضای آن در محوطه فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد. در واقع کتاب مذکور به عنوان منبعی تکمیلی جهت یادگیری ردیف روایت‌شدۀ صوتی توسط حسن گلپایگانی دربردارندۀ اشعار گوشه‌های آوازی و برخی داده‌های مفید دیگر است. روایت صوتی این مدرس آواز چند سال پیش در قالب مجموعه‌ای تحت عنوان «فراز و فرود در آسمان ردیف آوازی موسیقی ایران» منتشر شده بود.

نشست روز سه‌شنبه به میزبانی کانون موسیقی ارسباران شکل می‌گیرد و حضور تمامی علاقه‌مندان در سلسله نشست‌های «آیین آواز» رایگان و آزاد خواهد بود. فرهنگسرای ارسباران در خیابان جلفا (ارسباران) واقع در ضلع شمال غربی پل سیدخندان واقع شده است.

انتهای پیام/ 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *