جایزه بهروز غریب پور ایجاد شد/برگزیده های جشن عروسکی شناخته شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، جشن انجمن عروسکی خانه تئاتر با حضور پیشکسوتان، اعضا انجمن، اعضا هیات مدیره و ستاد برگزاری شب گذشته ، سیزده اردیبهشت در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار شد. 

در این مراسم مدیرعامل خانه تئاتر، مهدی شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، سهراب سلیمی دبیر جشن و جمعی از پیشکسوتان و فعالان این حوزه هنری از جمله شیوا مسعودی،  هما جدیکار، هرمز هدایت، بهروز غریب پور، یوسف صدیق، ایرج محمدی، علی پاکدست، مریم اقبالی ، زهره بهروزی نیا ، سلما محسنی، محمداعلمی، بهرام بهبهانی ،گلزار محمدی ، عادل بزدوده، بهزاد فراهانی و … برگزار شد .

در ابتدای مراسم گروه موسیقی به سرپرستی امیر حسین و امیر محمد انصافی بر روی صحنه رفت و به اجرای برنامه پرداخت. سپس از سلما محسنی دعوت شد و او پیام روز جهانی جشن نمایشگران عروسکی را برای حضار بدین شرح قرائت کرد:

«بی تردید یکی از عوامل مهم تداوم فعالیت، امنیت شغلی، شکوفایی و تبادل سازنده توانایی های هنرمندان تئاتر، تشکیل گروه های تئاتری منسجم، با برنامه، همراه با ترسیم افق روشن فعالیت ها و تداوم باور به توانمندی گروهی است. گروه هایی که بر مبنای تعقل، منافع جمعی و با نگاهی مبتنی بر برنامه ریزی روشن، در جهت تعالی و شکوفایی تئاتر تشکیل می شوند.گروه هایی که اعضای آن با عشق و جدیت، تمام ظرفیت ها و توان خود را در جهت ارتقای محتوایی و تکنیکی آثار تولیدی به کار می برند و یقین دارند که در سایه کار گروهی، منافع جمعی، و کسب شهرت و اعتبار گروه  به رفاه و منفعت فردی خواهند رسید.

انجمن نمایشگران عروسکی ایران افتخار دارد که هنرمندی بزرگ و مدیری موفق با سابقه درخشان در عرصه مدیریت هنری ایران عزیز را در جمع صمیمانه خود دارد. کسی که در عرصه مدیریت هنری یادگارهایی ماندگار چون فرهنگسرای بهمن و خانه هنرمندان را به جا گذاشته و در عرصه هنر عروسکی الگوساز تشکیل یکی از پابرجاترین و فعالترین گروه های تئاتر عروسکی است:چهره بهروز غریب پور و گروه موفق آران…گروهی که با تلاش فراوان و غلبه بر موانع بیشمار، توانسته است از یک فضای بلا استفاده یک سالن اختصاصی شیوه‌ عروسکی پدید  آورد و به مدت ۱۵ سال با دل و جان به تولید آثار ارزشمند نمایش عروسکی بپردازد.»

انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور، و پس از رایزنی با صاحبنظران، و کسب اجازه از استاد بهروز غریب پور ؛ و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای جایزه استاد بهروز غریب پور را به تصویب رساند.

این جایزه که از سال آینده به گروه های منسجم و پرسابقه نمایشگران عروسکی اهدا خواهد شد، شامل لوح گرامیداشت و تندیسی ماندگار خواهد بود. انجمن به منظور حفظ اعتبار و جایگاه جایزه فوق، با کسب نظرات علاقمندان و صاحبنظران هنرهای نمایشی، نسبت به تهیه آیین نامه تخصصی نحوه اعتبارسنجی و اهدای جایزه اقدام و تا پایان خردادماه ۱۳۹۶ آیین نامه را برای جلب نظر و مشارکت کلیه گروه های نمایشی عروسکی منتشر خواهد کرد.هیات مدیره انجمن نمایشگران عروسکی تئاتر».

*کارگردان های برگزیده عروسکی شناخته شدند

تقدیر از کارگردانان برگزیده از دیگر بخش‌های جشن انجمن عروسکی بود در این بخش آزاده پورمختار، عادل بزدوده، ایرج محمدی و زهره بهروزی‌نیا از برگزیدگان با جوایزی تقدیر به عمل آوردند.

نام کارگردانانی که مورد تقدیر قرار گرفتند به شرح زیر است:

نمایش چمدان و سگ ملوس به کارگردانی آلبرت بیگ جان/ نمایش تو مثل طوطی به کارگردانی آرین ناصری مهر و امیر حسین انصافی/ نمایش آبجی به کارگردانی مهدی شاه پیری/ نمایش منو نمی بره به کارگردانی زهرا صبری/ نمایش آرزوهای بافتنی به کارگردانی کبری مالمیر/ نمایش سایه بر آب به کارگردانی فهیمه عابدینی/ نمایش موش تا موش به کارگردانی رامین کهن/ نمایش پرواز شماره ۷۴۵به کارگردانی مرجان پور علام حسین/ نمایش کدو زری به کارگردانی محمد اعلمی/ نمایش  ماه پیشونی و ماکاندو به کارگردانی آزاده انصاره/ نمایش ۲۱ به کارگردانی بهادر ملکی.

سپس فریبا دلیری بیانیه انجمن نمایشگران عروسکی را به سمع و نظر حضار رساند.

در بخش بعدی برنامه رجبی معمار، شهرام کرمی، بهزاد فراهانی و گلزار محمدی برای تقدیر و پاسداشت چند سال کار حرفه‌ای به روی صحنه رفتند و در پایان این تقدیر اعلام شد که از سال آینده جایزه‌ای با نام بهروز غریب‌پور به بخش جشن نمایشگران عروسکی افزوده خواهد شد.

در ادامه برنامه نیز از سید عباس عظیمی، یوسف صدیق ، اردشیر صالح پور، شهرام کرمی، سهراب سلیمی و گلزار محمدی دعوت شد تا از ۳ پیشکسوت این عرصه از جمله  هما جدیکار، یوسف صدیق و  بهروز قریب پور  تقدیر  و تجلیل شود .

تقدیم مدالیوم به شیوا مسعودی به پاسداشت تربیت نسل جدید و تدریس عاشقانه و آموزش و پژوهش در عرصه هنری توسط هما جدیکار، بهروز بختیاری، سهراب سلیمی و یوسف صدیق پایانی بود بر جشن انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *