آغاز توزیع بن کارت داشنجویی از ۸ اردیبهشت ماه/ ۴ هزار دستگاه کارتخوان در مصلی

حسین محمد پورزرندی مدیرعامل بانک شهر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه بانک شهر به عنوان تنها بانک عامل نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب تهران، مدرن‌ترین و جدیدترین دستگاه‌ها و ابزار الکترونیک را جهت سهولت در انجام امور بانکی در این نمایشگاه‌ مستقر می‌کند، افزود: باجه مرکزی بانک شهر در نمایشگاه با ۱۶ کانتر، تمامی خدمات بانکی مورد نیاز بازدیدکنندگان را ارائه خواهد داد.
وی با اشاره به استقرار یک دستگاه پیشخوان شهرنت ثابت بانک شهر در مصلای امام خمینی (ره) تهران،افزود: بیش از ۲۰ دستگاه خود پرداز سالنی، ۳۰ دستگاه وب کیوسک ، ۵ دستگاه خودپرداز سیار ، ۳ دستگاه پیشخوان سیار و ۶ باجه سیار نیز به صورت تمام به اهالی فرهنگ و کتاب خدمات رسانی خواهند کرد.
مدیرعامل بانک شهر با تشریح نحوه دریافت بن کارت‌های خرید سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: این بن کارت‌ها صرفاً ویژه دانشجویان،اساتید مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: در این دوره از نمایشگاه ۳۰۰ نیروی بانک، شرکت‌های طرف قرارداد و زیر مجموعه بانک مستقیم و غیر مستقیم ارائه سرویس خواهند داشت.

مدیرعامل بانک شهر بیان کرد: ۲۰ دستگاه خودپرداز سالنی و ۱۶ دستگاه خودپرداز داخل محوطه بیرونی در نمایشگاه و در فضای باز مستقر می‌شوند.

افرادی که در هنگام ثبت نام گزینه کارت هوشمند ملی را انتخاب کرده‌اند چند روزمانده به آغاز این پروژه فرهنگی رمز ها را روی موبایل خود دریافت خواهند کرد که با استفاده از آن می‌توانند در نمایشگاه اقدام به خرید کنند.

به گفته وی، ثبت نام با کارت ملی هوشمند(برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند)، ثبت نام به شکل N F C (کارت مجازی) برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند ندارند( داشتن تلفن همراه با سیستم اندروید و نصب نرم افزار همراه شهر الزام ثبت نام در این بخش است) و ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی که دراین روش بن کارت از طریق شعب بانک شهر و پیشخوان های شهرنت به متقاضیان داده می شود، روش هایی است که به منظور سهولت در خرید کتاب برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

پورزرندی در پاسخ به این سوال که اگر مشکلاتی در استفاده از بن‌های مجازی و یا فیزیکی حاصل شد دانشجویان و طلاب باید چه اقدامی کنند، ادامه داد: در طول برگزاری نمایشگاه، مراجعان با هر مسئله‌ای مواجه شوند می‌توانند با مراجعه به باجه‌های اختصاص یافته مشکل را رفع کنند. مشکلاتی از قبیل فراموشی رمز و…

وی با تاکید بر اینکه حضور ۳۰ کارشناس بدین منظور در نمایشگاه پیش‌بینی شده است، افزود: موضوع دیگر این است که با توجه به تفاهم‌نامه سال گذشته بانک با وزارت اشاد، برای همه ناشران تمهیداتی اندیشیده شده و می‌توانند با معرفی‌نامه از وزارت ارشاد تسهیلات دریافت کنند. در چارچوب تفاهمنامه سال گذشته ناشران می‌توانند تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات با بهره ۸ درصد دریافت کنند.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که برای ناشران حاضر در نمایشگاه چه تعداد دستگاه کارتخوان در نظر گرفته شده و از چه زمان تحویل انجام خواهد شد، گفت: ۴ هزار دستگاه کارتخوان بر طبق قراردادی که با شرکت آسان پرداخت انجام شده تحویل می‌شود، ما آمادگی داریم از روز ۱۰ اردیبهشت ماه به تدریج دستگاه‌ها را تحویل دهیم.

وی در پایان گفت: همه دانشجویانی که بن کارت فیزیکی را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از روز ۸ اردیبهشت ماه تا پایان فعالیت نمایشگاه به شعب مراجعه و بن کارت دریافت کنند.

پورزرندی با تاکید براین‌که هر دانشجو مجاز به دریافت یک بن کارت کتاب است، گفت: بن کارت‌ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارتخوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.
وی خاطرنشان کرد: در این دوره از نمایشگاه برای دانشجویان و طلاب مبلغ یک میلیون ریال بن خرید کتاب در نظر گرفته شده است که از این میزان ۶۰ درصد آن از سوی دانشجو و ۴۰ درصد آن توسط معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت خواهد شد. برای اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و حوزه‌‍‌ها نیز مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال بن خرید کتاب در نظر گرفته شده که ۳۰ درصد آن توسط معاونت امور فرهنگی و ۷۰ درصد آن توسط اساتید تامین خواهد شد.

گفتنی است، سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *