فراخوان بزرگ «اندیشه‌های علوی» اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس،

این فراخوان که در راستای رسالت تخصصی این فرهنگ سرا است با هدف گسترش و اعتلای اندیشه های ناب علوی و معارف حقیقی نهفته در دریای عمیق و ژرف نهج البلاغه و نیز بهره مندی از آراء ؛ نظرات ؛ ایده ها و پیشنهادات عموم علاقمندان و خواص در این حوزه تخصصی برگزار خواهد شد.

 نهج البلاغه به عنوان یکی از متون ارزشمند دینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و  نکات اخلاقی نهج البلاغه یا همان کلمات قصار به علت کوتاه بودن در ذهن می ماند و می تواند برای درس گرفتن بسیار سودمند باشد. نهج البلاغه منبعی است برای مطالعه  اندیشه های حضرت علی (ع) نسبت به مسائل تاریخی جهان اسلام و با توجه و تدبر در آن می توان دریافت که بسیاری از مفاهیم فلسفی و عرفانی که بزرگان فلسفه و عرفان بیان کرده اند در آن به وفور یافت می شود.
در این راستا و براساس رسالت تخصصی سازمانی در زمینه برنامه سازی و ارائه محتوای غنی در قالبهای فرهنگی و هنری و لزوم ایده پردازی و طراحی برنامه های مختلف در سطوح  گوناگون و برای عموم مخاطبان در حوزه  مفاهیم نهج البلاغه دبیرخانه “اندیشه های علوی” تشکیل و این فراخوان اعلام شده و دعوت عمومی  از اقشار مختلف علاقمندان این حوزه معرفتی انجام پذیرفته است.
 گفتنی است در این فراخوان از عموم اندیشمندان ، محققان و پژوهشگران ، صاحبنظران ، کارشناسان و دیگر علاقمندان به موضوعات پیرامون نهج البلاغه و شخصیت والای امیرالمومنین علی (علیه السلام) دعوت شده است تا  نظرات ، پیشنهادات ، ایده ها ، طرح ها و اندیشه های خود را در تمامی قالب های فرهنگی ؛ هنری و آموزشی به دبیرخانه این فراخوان ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که زمان تعیین شده و مهلت اعلام شده از سوی دبیرخانه فراخوان ؛ جهت ارسال آثار مکتوب تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری تعیین شده و علاقمندان می توانند در قالب فایل (pdf) طرحهای خود را به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند.

علاوه بر این می بایست نام و نام خانوادگی ؛ سن ؛ میزان تحصیلات و شماره تماس خود را نیز در فایلهای ارسالی به آدرس اینترنتی f.nahjolbalagh12@gmail.com ضمیمه نمایند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانند از طریق ارتباط تلفنی با شماره ۳۳۵۶۹۰۴۰ (دبیرخانه فراخوان اندیشه های علوی)  و یا از طریق مکاتبه با آیدی تلگرام و اینستاگرام فرهنگ سرای نهج البلاغه  @f_nahjolbalaghe پرسشهای خود را مطرح و پاسخ لازم را دریافت کنند.

شایان ذکر است که در پایان  و پس از اتمام مهلت ارسال آثار ؛ ۵ اثر برگزیده از سوی هیئت داوران فراخوان ؛ انتخاب و طی مراسمی به آنها جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *