باشه‌آهنگر: ۱۶ مرتبه فیلم‌نامه بازنویسی شد

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کار گردانی محمدعلی باشه‌آهنگر با حضور عوامل فیلم و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای مراسم باشه‌آهنگر کارگردان فیلم گفت: اگر زیبایی در فیلم بود متعلق به همکارانم است و اگر ضعفی را شاهد بودید به عهده بنده است و از همه نظرات شما استفاده می‌کنم.

وی در باره پرداخت کاراکترهایش گفت: می‌توان فیلم‌نامه را هرطور نوشت. نگارش برخی پیشینه‌ها می‌تواند پیچیدگی‌هایی را حاصل کند. اضافه کردن مطالب مختلف باعث تاثیر‌گذاری بر همدیگر می‌شود نبود مواردی از این دست دلایلی داشت که عنوان کردیم.

باشه آهنگر گفت: ۱۶ بار فیلم‌نامه بازنویسی شد که نفس ما را گرفت. این فیلم خیلی گران نشده است آن هم با توجه به هزینه‌ای که برای برخی آثار شده است. ما یک تیم ۱۲۰ نفره بودیم و ۹ هزار متر دکور ساختیم. بنابراین این اثر یکی از ارزان‌ترین فیلم‌های دفاع مقدسی بود. برای ورود قطار به صحنه ما ریل‌گذاری کردیم و ریل گذاشتیم و قطار را به آنجا آوردیم و این بی‌سابقه بوده است.

باشه‌آهنگر گفت: چرا باید ۵ سال معطل بمانم و در آخر هم روی‌پیشانی من هم بخورد که سه ارگان آمدند و حمایت کردند. در آخر می‌ترسم بگویند که تو از ما پول می‌گیری و فیلم خودت را می‌سازی. دعا کنید بخش خصوصی توانمند شود و از این فیلمنامه‌ها هم حمایت کنند.

کارگردان «سرو زیر آب» گفت: در حین ساخت این فیلم من را بسیار اذیت کردند طوری که می‌خواستند ببینند من بیشتر ملی‌گرا هستم یا شیعه؟! این مسیر را دوست دارم و امیدوارم بتوانم خوب کار کنم و مجبور نشوم هر ۶ سال یک بار فیلم بسازم.

باشه‌آهنگر در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در ادامه چرا باید ساخت این فیلم این قدر زمان ببرد و چرا سازمان‌ها و… با شما همکاری نمی‌کردند، گفت: واقعا نمی‌دانم بگویم یا نه. دو تا از اسامی فیلم یعنی سیاوش و جهانگیر را می‌گفتند باید عوض کنیم. من نمی‌دانم چرا باید این کار را کنم؟ مسئله دیگر کار بحث ادیان ما بود. من شش سال قبل هم بحث ادیان در کشور را مطرح کردم. این کشور برای همه ما است. در یک نسبت‌بندی مربوط به آن زمان شهدای زرتشتی ما خیلی زیاد بودند. شهدای کلیمی و مسیحی کم نداشتیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *