برگزاری نشست رسانه‌ای جشنواره «رسام»

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه رسام صبح امروز چهارشنبه با حضور علی اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و انسیه شاه حسینی دبیر جشنواره و اهالی رسانه برگزار شد.

در آیین آغاز به کار جشنواره “رسام”، جعفری و خانم شاه حسینی هدف از برگزاری این جشنواره را تشریح کردند.

علی اصغر جعفری در ابتدای نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه «رسام» گفت: نخستین دوره این جشنواره با محوریت دفاع مقدس و مقاومت در سطح بین المللی برگزار می شود. یکی از ظرفیت های قابل توجه در عرصه هنر تولید آثار کوتاه در بخش های مختلف است و در سال های اخیر موفقیت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است که البته این امر نیازمند استفاده از همه ظرفیت ها است.

جعفری با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی انجام شده تا ۲۸ اسفند ماه سال جاری فرصت برای ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره وجود دارد، بیان کرد: پایان فروردین ماه سال ۹۷ داوری آثار مورد نظر صورت می گیرد و اواخر اردیبهشت ماه اختتامیه این دوره در آبادان و خرمشهر برگزار می شود. منطقه آزاد اروند در برگزاری این جشنواره با ما همکاری می کند.

انسیه شاه حسینی کارگردان سینما و دبیر جشنواره دلیل انتخاب عنوان جشنواره را تشریح کرد: رسام به معنای گلوله ای است که نور تولید می کند و به گمشدگان راه نشان می دهد. به گونه ای می توان گفت که این جشنواره می تواند نشان دهنده راه باشد و با برگزاری آن در زمینه فرهنگی تفحص لازم صورت گیرد تا مسیر گمشده پیدا شود.

وی تاکید کرد: در تلاش هستیم تا کسانی که دغدغه ساخت فیلم دفاع مقدسی دارند اما بنا به دلایل مختلف حمایت نمی شوند پیدا کرده و به آنها کمک کنیم تا با راهنمایی های مناسب دست به تولید قصه های خود در حوزه دفاع مقدس بزنند.

شاه حسینی کارگردان “صبح به خیر فرمانده”: کسانی که بتوانند آثار خوبی تولید کنند، بی شک دبیرخانه جشنواره آنها را رها نمی کند و هدایت و حمایت لازم را نسبت به آنها خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه به دنبال تزریق فیلمساز دفاع مقدسی به سینمای ایران هستیم، تاکید کرد: می دانم که بچه های جشنواره «رسام» در آینده نزدیک به جشنواره «عمار» تزریق می شوند.

شاه حسینی درباره زمان آثاری که می توان به دبیرخانه جشنواره ارائه کرد، توضیح داد: آثار قابل ارائه در بخش های مستند، کوتاه، انیمیشن و نماهنگ باید بین ۳ دقیقه تا ۳۰ دقیقه باشد.

در پایان آیین آغاز به کار نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت “رسام” ، پوستر جشنواره رونمایی شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *